ad

Súvisiace články

14 komentárov

 1. 1

  Ondrej Žigray

  Rasto v tomto s Tebou nesuhlasim.

 2. 2

  Rastislav Maršálek

  To je pochopiteľné – si jedným z troch, ktorí na tom profitujú… Ale je to proti akejkoľvek logike a pravidlám. Jediný, voči komu mal byť vyvodený dôsledok post je zodpovedný hodnotiaci, resp. tí, ktorí to zle posúdili. Čo samozrejme predpokladám, že sa typicky slovensky neudeje…

  1. 2.1

   Ondrej Žigray

   Rasto ja som sa so svojim 4tym miestom plne stotoznil, to ze budem nakoniec o jednu priecku vyssie ma sice tesi, ale stavat to do roviny ze z toho profitujem mi pride pritiahnute za vlasy. Na celu situaciu by som sa dival rovnako aj vtedy ak by som bol skoncil treti a dodatocne by ma odsunuli na stvrte miesto – ja viem kolko som strelil a chcem aby tomu zodpovedalo aj moje umiestnenie (a myslim ze rovnako o svojich vysledkoch uvazuju aj ostatni ktori z toho “neprofitovali”). Ak boli terce vyhodnotene nespravne a na chybu sa (bohuzial) prislo az nasledne tak je ferove a spravne to poradie opravit. Nespravne by bolo keby sa to nijak neriesilo. Aj terce hodnotia len ludia, spocitat a vyhodnotit 3510 vystrelov (90sutaziacich x 3polozky x 13ran) a pomylit sa pri tom len raz mi pride stale ako uznania hodne – najma v nasich amaterskych podmienkach. To ze sa to stalo zhodou okolnosti (pretoze nic ine za tym hladat ani nemozno) prave pri hodnoteni terca strelca ktory nastrielal velmi slusny vysledok a nakoniec ho to posunulo na medailove fleky je smutne, je to viac na ociach ako keby k takejto situacii doslo na opacnom konci spektra vysledkovej listiny ale odsudzovat za to pracu organizatorov mi pride neadekvatne – najma ak nasledne urobili vsetko pre to aby sa veci uviedli na pravu mieru. Moj nazor je ze organizator zareagoval spravne.

   1. 2.1.1

    Rastislav Maršálek

    Pozri sa – píše sa mi ľahšie, lebo som nezainteresovaný a to mi umožňuje aj nezaujatý pohľad na vec. Vychádzam z dlhoročných skúseností zo športového prostredia a z našich smerníc.
    A ešte raz Ti vravím – čo je férové nie je v tejto chvíli relevantné. Nešlo o žiaden podvod ani konanie v nesúlade s pravidlami. Nepadol žiaden protest proti výsledkom v stanovenej lehote. To, že sa ide robiť tento krok je zo subjektívneho pohľadu možno morálne. Ale rozhodne tým organizátor porušil pravidlá – smernice, kde je to jasne definované.
    A nepíš nezmysly o tom, že je “uznania hodné pomýliť sa iba raz v našich amatérskych podmienkach”. Navyše je otázne, či sa pomýlil len raz, však?
    Ale o to nejde. Chyba sa môže stať a aj sa stane, toto rozhodne organizátorom nevyčítam. Ale otvárať výsledky po stanovenej lehote je porušenie pravidiel a pochybenie organizátora. Môžme otvárať otázku, či je to v smerniciach zadefinované správne, alebo nie. Ale pokiaľ sú dané nejaké pravidlá, tak sa ich treba držať a nie si z nich robiť trhací kalendár, lebo podľa niekoho názoru je to takto správne.
    A malá poznámka na záver. Veľmi by ma zaujímali okolnosti, na základe ktorých sa na uvedenú chybu prišlo. Lebo pochybujem, že Vlado si po večeroch pri ohníčku kontroluje spätne terče, či sa všetko vyhodnotilo tak, ako malo. To už len takto vstupujem do svedomia tých “spravodlivých”… Začína mi byť z tohto zväzáckeho združenia čím ďalej, tým viac ťažko od žalúdka… :-(

 3. 3

  Štefan Buberník

  Ahojte, rád by som prispel do hrivny zopár poznámkami… Je neštandardné meniť výsledky tak neskoro po pretekoch. Ale ak sa chyba stala, bolo by vhodné malým ospravedlnením napísať čo a ako sa stalo. Verím, že Vlado G. na to má vysvetlenie a počkať je slušnosť. Krivda sa ťažko znáša , ale ak sa pozrieme na fakty, k tomuto výsledku sa dalo dospieť dvoma spôsobmi. Niekto sa preklikol, nakoľko aj dnešné PC nie sú neomylné (a vtedy sa mal poškodený/precenený ozvať sám, že toľko nestrelil), alebo boli okalibrované vstrely , ktoré boli na hranici (a vtedy to nikto nevie…- ale zasa pozeráme na terče z menej ako metra, často si ich fotíme a dobre vieme…). Ťažko na niekoho hádzať vinu a ako som napísal vyššie bude správne počkať na vysvetlenie. Možno sa dočkáme už teraz v sobotu v Prešove/Bratislave. Držím nám palce v trpezlivosti a nevynášaní súdov vopred. Alebo sa čaká na takéto situácie s úmyslom rozhnevať? Skôr by ma trápilo, kto bol proti tomu, aby Nitra dostala dotáciu a Repiko v pohode prešlo (nič proti Repiku, ale je to nevyskúšaná a pre niektorých z nás nebezpečná disciplína, sme nedisciplinovaní a nepočúvame rozhodcov)
  steveB

 4. 4

  Soňa Zverková

  Vidím tu rozpor medzi etikou a pravidlami. Ak niekomu pridali, je etické, aby to zmenili. Od toho tu máme ale lehoty na protest. Podotýkam, že protest môže podať aj ten, komu rozhodcovia prilepšili. Podľa mňa tu ide o princíp. Ak je v pravidlách dané, že dodatočne sa výsledky neupravujú, tak sa neupravujú. A nie, že sa to tu bude všelijako kašírovať dva týždne po záverečnej. Tak zrušme pravidlá úplne, nech si každý organizátor určí svoje a hotovo…ako na guláškach. Koľkokrát nás rozhodcovia poškodili na MS v hokeji? A nič sa neriešilo. Gól alebo faul uznané, bodka. Ak to tak funguje na najvyšších svetových súťažiach, tak na čo sa tu hráme? Na druhej strane však musím súhlasiť aj so Števom. Pokiaľ sa v Nitre rozhodli takto po funuse opraviť výsledky, tak to mali verejne priznať a napísať, toto a toto sa stalo. Ospravedlňujeme sa, voči zodpovedným vyvodíme dôsledky. Sme ľudia robíme chyby, tak ich priznajme naplno a otvorene a nikto by sa nad tým nepozastavoval. A som presvedčená, že ani Rasťo.

 5. 5

  František Melicher

  Dobrý deň, streleckí priatelia!

  Dovoľte mi zablahoželať víťazom, teda vlastne len Ondrejovi Žigrayovi k umiestneniu na “bedni”. Tým ostatným úspešným strelcom som potriasol pravicou ešte v Nitre.

  Ondrej – blahoželám!

  Na záver môj postreh:

  Ako vidím, boj o medaile nekončí posledným výstrelom, ani vyhlásením výsledkov – boj pokračuje, boj nekončíííí.

  Ing. Melicher František

 6. 6

  Ondrej Žigray

  Len na vysvetlenie: o tom ze sa bude poradie dodatocne posuvat som sa dozvedel ako POSLEDNY z tych ktorych sa to tyka. Este som naivne volal Martinovi aby som sa ho spytal ci nevie co sa vlastne stalo, pretoze Vlado bol v telefone dost strucny. To ze Martin nakoniec nebude prvy som dovtedy netusil a dozvedel som sa to az od neho. Takze uvahy o tom ako som si dodatocne “vybojoval” bronz si prosim usetrite. Nebol som to ja kto upozornil organizatora na chybu a to ze mam byt nakoniec “podiovy” mi oznamili az po tom co bola cela zalezitost prediskutovana s prvym, druhym a tretim.
  – Fero zaujimalo by ma ako vnimas svoj prispevok teraz ked vies ze nemam nic spolocneho s tym ze sa poradie dodatocne upravovalo.

  Rasto, prepac, ale napisal si “clanok” v ktorom je okrem Tvojich pocitov len pramalo faktov. Tato stranka ma za ulohu informovat o tom co sa deje v nasom Zvaze a nie v nasich hlavach.
  – niesme bulvar, skus na to pamatat ked budes pisat clanok nabuduce.

  Neospravedlnujem to ze organizator pochybil, ale schvalujem ze sa rozhodol svoju chybu napravit – bohuzial som koli tomu skoncil na tretom mieste a tak to ze sa zastavam organizatora pretekov (na ktore sa vsetci vzdy tesime) vyznieva ucelovo. Skoda ze som nebol piaty, z pozicie zemiakovej medaily by mali moje slova v niektorych usiach iny vyznam.
  – Prajem Vam pekny vecer.

  1. 6.1

   Rastislav Maršálek

   Oki. Budem reagovať len na odstavec, ktorý sa týka priamo mňa. Ondrej, tak si to zhrňme, aby bolo jasné v čom som zavádzal.
   – organizátor zmenil výsledky po troch týždňoch – je to pravda? Mám za to že ÁNO;
   – je to v nesúlade s našimi smernicami? Opäť podľa mojich vedomostí a znalostí ÁNO;
   – došlo k nejakému protestu voči výsledkom najneskôr do 30 minút po skončení pretekov v zmysle smerníc? Pokiaľ viem tak NIE;
   Sú to fakty – sedí to zatiaľ? Či som sa zmýlil?
   – takže jedná sa o pochybenie organizátora? Opäť mi z toho logicky vyplýva, že ÁNO.

   Čiže organizátor pochybil pri vyhodnotení – to sa stáva, nemalo by sa, ale ako si písal, sme len ľudia a sme omylní. Ale namiesto toho, aby organizátor vyvodil nejaké kroky voči sebe (ospravedlňujem sa pokiaľ k tomuto došlo), tak vyrobil ďalšie pochybenie.

   Takže mi Ondrík, vysvetli, čo z tohoto sa udialo “iba v mojej hlave”?

   Ale nech sa páči, organizátor má plné právo tento môj “nesprávny pohľad” uviesť na pravú mieru. A neriešiť tieto veci potichučky aby nikto o ničom nevedel. Toto sa Ti tiež zdá správne?

   Ondro, keď som sa pustil do tejto stránky, tak som si zaumienil otvorene o všetkom informovať s cieľom pozametať si pred vlastným prahom. A toto budem robiť aj naďalej, či ide o kamaráta, alebo o cudzieho, či sa to niekomu páči, alebo nie.

   Športu zdar! 😉

   1. 6.1.1

    Ondrej Žigray

    Rasto, ukaz mi kde som napisal ze zavadzas ..
    (zavadzas az teraz ked tvrdis ze som povedal ze zavadzas – to len na odlahcenie).
    Z otazok ktore si kladies usudzujem ze vlastne ani nevies co sa stalo. Ak nevies tak sa spytaj – nekonstatuj. Ak chces ostatnych “otvorene informovat” najprv informuj sam seba. Zisti si kto, co, kedy a ako spravil a potom napis pre ostatnych OBJEKTIVNY clanok. Ak by si napisal clanok tak ako sa ma mohla sa aj tato diskusia (ktora je mimochodom namieste) niest v uplne inom duchu – konstruktivnom. Namiesto toho mi tu Fero gratuluje k zisku medaily..
    Uprimne, po tom ako laxne si spracoval tuto temu by som sa divil ak by Ti Vlado k tomu preco sa menilo poradie este nieco povedal..
    – no nic, je vela hodin idem si lahnut do postele k svojim diplomom a medailam, vidime sa v sobotu v BA 😉

    1. 6.1.1.1

     Rastislav Maršálek

     Ondro, ver mi, že viem celkom dosť presne čo sa stalo.

 7. 7

  František Melicher

  Ondrej – blahoželám !

  nič viac – nič menej , osobne ti potrasiem pravicou pri našom najbližšom osobnom stretnutí ( možno už túto sobotu) .

  Teším sa spolu s tebou.

  Ing. Melicher František

 8. 8

  Jana Zdichavská

  Ahojte strelci,

  dovoľte mi, aby som aj ja reagovala na túto tému, aj keď mám info o celej situácii len z tejto stránky.

  Keďže patrím k strelcom, ktorí si veľa pamätajú a myslím si, že som v tomto športe dosť zažila a dosiahla, úprimne ma zamrzelo, že znova sa pravidlá upravujú podľa pocitov a nie podľa platných pravidiel a smerníc. Túto stránku vnímam ako niečo pozitívne, čo nám dávalo nádej, že ľudia, čo ju spravujú bojujú za nás, čestných strelcov.

  Plne súhlasím s názorom Rasťa, že pravidlá platia a ak si ich niekto upravuje podľa pocitov, tak sa už nejedná o vrcholový šport a tobôž M SR. Na protesty a opravy je presne stanovený čas a nepamätám si, aby na M SR sa udialo to, čo opisujete, aby sa po 3 týždňoch menili výhercovia. Nech by sa jednalo o akúkoľvek chybu. Ak sa výsledková listina uzatvorí a neboli podané pretesty, tak nie je o čom diskutovať.

  Prikladám pravidlá : http://www.szvvz.sk/smernica3.shtml?lang=sk

  Priznám sa, že pokiaľ by sa to týkalo mňa a mala by som prevzať takto dodatočne priznanú medajlu, tak ju ani neprevezmem. Ja som športovec.

  Jana Zdichavská

 9. 9

  Jozef Barna

  Zdravím všetkých a nedá mi, aby som sa po dlhom čase nezapojil do diskusie svojim veľkým súhlasom s p. Zdichavskou !!!
  Ináč, veľmi by ma zaujímali tie “objektívne” dôvody na takéto prehodnotenie výsledkov po 3 týždňoch.
  Počasie je pravé aprílové, žeby aj výsledky ? 😀

Leave a Reply

2016 Powered By Wordpress.