ad

Súvisiace články

3 komentáre

 1. 1

  Rastislav Maršálek

  Možno by som dal dva postrehy.
  Prvým reagujem na prvý odsek článku – že kvalita pretekára by sa mala posudzovať nie podľa výkonov “očistených” od nevydarených rán. Pre mňa je kvalitným strelcom ten, ktorý má tých nevydarených rán minimum, resp. žiadne. Čiže tento “dôchodcovský” systém bodovania trojboja považujem za zcestný a nelogický.

 2. 2

  Rastislav Maršálek

  A ten druhý postreh sa týka “bezchybného” rozhodovania. Povedzme, že cez víkend to teda rozhodne nebolo ani zďaleka bezchybné. A sám mám ťažké srdce na rozhodcov, ktorý aj napriek protestom za účasti zástupcu pretekárov, ma podľa môjho názoru poškodili, keď mi “našli” dvojstrel v normálnom vstrele. A tam kde bol, aj keď uznávam, že bol možno ťažšie čitateľný, mi ho “nenašli”. Svoje spravil aj nekvalitný terčový materiál a rozstrieľané podkladové kartóny, ktoré v priebehu pretekov nezamieňali za nové…
  A nebol som zďaleka jediný, ktorý pochyboval o správnom hodnotení. Čiže tvrdenie o bezchybnosti rozhodcov je prinajmenšom odvážne…

 3. 3

  Ondrej Žigray

  Pod aktualnu (a akutnu) nezmyselnost formatu 13tich ran sa tiez podpisujem – je to chore, strielame tak len my a historici, ale oni aspon kalibruju tak ze v kruhu musi byt viac nez pol gule – my si gulu este dokreslujeme ( (12,0-7,65)/2=2,17mm!!). Sme s tym nasmiech. Pretek je aj o zlych ranach, ktore nam “vojakom v zalohe” do vysledku nijako nevstupuju – jednoducho si ich skrtame a tvarime sa ze my si sedmicku ci sestku strelit nedokazeme..

  S tym tercovym materialom, respektive podkladmi pod terce mas Rasto pravdu – mozno pri 9L/38Spc sa (ne)kvalita podkladov az tak neprejavuje, ale pri 45ke (kde ma gula predsalen vacsi priemer) ak nieje pod tercom podlozka tak strela papier odtlaca/trha (=nevykrajuje). Ustovou rychlostou to nieje, na pretekoch kde su kvalitne/nove podlozky tento problem nemam. Pouzivam strely SWC (semi wad cutter), ktore maju striznu hranu a su stavane tak aby “vykrajovali” – musia sa vsak mat o co opriet..

  K rozhodovaniu som ja vyhrady nemal (hovorim za seba). Ano, mozno sa na vysledky v nedelu cakalo o chvilku dlhsie, treba si vsak uvedomit, ze organizator okrem KvP vyhodnocoval este aj poradie VC ..

  Osobna poznamka: v Pribelcoch je krcma kde maju velke pivo za 70centov :-)

Leave a Reply

2016 Powered By Wordpress.